پروژسترون خوراکی Synqwell

توضیحات کلی

این محصول یک پروژسترون خوراکی مخصوص مادیان بوده و استفاده از آن در مادیان هایی که تخمدان های فعال دارند موجب متوقف شدن سیکل فحلی می شود و پس از قطع مصرف دارو، تخمدان ها مجددا فعال شده و فولیکول تخمدانی رشد کرده و تخمک گذاری صورت می پذیرد.

synqwell

این محصول ساخت کمپانی Jurox استرالیا بوده و در بطری های 250 میلی لیتری همراه با سرنگ ارائه می گردد.

ترکیبات

هر میلی لیتر از این محصول حاوی 2.2 میلی گرم Altrenogest می باشد.

آلترنوجست (Altrenogest) پروژسترون سنتتیک خوراکی مخصوص مادیان است. تجویز این ترکیب به مادیان هایی که تخمدان های فعال (Cyclic) دارند موجب متوقف شدن سیکل فحلی می شود. پس از قطع مصرف دارو، تخمدان ها مجددا فعال شده و فولیکول تخمدانی رشد کرده و تخمک گذاری صورت می پذیرد.

علاوه بر این، مطالعات نشان می دهند آلترنوجست تنها پروژسترون سنتتیک است که در مادیان های مبتلا به کمبود پروژسترون مترشحه از تخمدان ها به حفظ و بقای جنین و آبستنی کمک می کند. بنابر این تجویز این محصول به خصوص در ابتدای دوره آبستنی می تواند خطر مرگ زودرس جنینی را کاهش دهد.

synqwell

موارد مصرف
  • تنظیم و کنترل سیکل تولید مثلی و فحلی در مادیان ها

الف: ایجاد فحلی منجر به تخمک گذاری در ابتدای فصل تولید مثل در مادیان هایی که دارای تخمدان فعال و حاوی فولیکول هستند.

ب: جلوگیری از بروز فحلی، به دلایل درمانی  و یا ورزشی در مادیان هایی که دوره فحلی طبیعی و یا طولانی مدت دارند.

ج: کنترل سیکل فحلی در مادیان ها به منظور مدیریت صحیح زمان جفت گیری با سیلمی

  • حفظ و ابقای آبستنی در مادیان هایی که به دلیل کمبود پروژسترون مکررا دچار سقط جنین شده و یا در معرض خطر مرگ زودرس جنینی هستند.

موارد منع مصرف

ازمصرف این محصول در سیلمی ها و همچنین مادیان هایی که عفونت رحمی دارند خودداری گردد.

synqwell

روش مصرف

Synqwell را می توانید به طور مستقیم به مادیان خورانده و یا با خوراک مخلوط کنید.

synqwell

مقدار مصرف

میزان مصرف این محصول، یک میلی لیتر به ازای هر 50 کیلو گرم وزن بدن می باشد.

مدت مصرف

  • جهت جلوگیری از بروز فحلی، تنظیم و کنترل سیکل فحلی در ابتدای فصل تولید مثل و یا مدیریت صحیح زمان جفت گیری: 15-10 روز متوالی
  • جهت ابقای آبستنی درمادیان هایی که در معرض خطر مرگ زودرس جنینی و یا سقط جنین هستند: در این موارد Synqwell را از 3-2 روز بعد از تخمک گذاری تا روز 120 آبستنی به طور روزانه تجویز کنید.

توجه: لازم است روز 15-14 بعد از تخمک گذاری منجر به تلقیح یا جفت گیری سونوگرافی انجام شود و در صورت آبستن نبودن حیوان تجویز Synqwell متوقف گردد و جهت از بین بردن بافت لوتئال تخمدانی (جسم زرد) یک دز پروستاگلاندین تجویز تا حیوان مجددا فحل و تلقیح شود.

synqwell

موارد احتیاط
  • چنانچه قصد دارید Synqwell را همراه خوراک به حیوان تجویز کنید دارو را حتما کمی قبل از مصرف خوراک به آن اضافه کنید و توجه داشته باشید که خوراک مخلوط شده با این محصول نباید انبار و نگهداری شود. همچنین باقی مانده خوراک مخلوط شده با Synqwell را دور بریزید و از مصرف آن در سایر حیوانات خودداری نمایید.
  • از تماس این محصول با پوست، چشم و همچنین استنشاق بخارات آن اجتناب کنید.
  • هنگام استفاده از محصول دستکش پوشیده و از لباس کار مناسب استفاده نمایید.

synqwell

دانلود کاتالوگ